اهمیت نیشکر در تولید عوامل کنترل بیولوژیک/ آفات قرنطینه‌ای نیشکر ردیابی و پایش شود

رییس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اهمیت نیشکر و نقش آن در تولید شکر کشور، بر حفظ و حراست از تولید، کنترل آفات و بیماری‌ها و جلوگیری از خسارت به عوامل بیولوژیک تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، حسین رنجبراقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در سفر دو روزه به استان خوزستان و در بازدید از شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان، با اشاره به اهمیت نیشکر و نقشی که این محصول مهم در تولید شکر کشور دارد، بر حفظ و حراست از تولید، کنترل آفات و بیماری‌ها و جلوگیری از خسارت به عوامل بیولوژیک تاکید کرد.

وی از شرکت توسعه نیشکر به دلیل توسعه فرایند تولید عوامل کنترل بیولوژیک و به طور شاخص زنبور تلنموس و کاهش مصرف سموم در فرایند تولید نیشکر قدردانی کرد.

رنجبراقدم همچنین در خصوص آفت قرنطینه‌ای جدیدالورود برگخوار پاییزه و سوسک سرخرطومی حنایی که می‌تواند در صورت ورود و استقرار در استان باعث بروز خسارت برای نیشکر و سایر محصولات کشاورزی استان شود توصیه‌ها و هشدارهای لازم را داد و مسوولان شرکت را برای ردیابی و پایش این آفت در استان ترغیب کرد.

وی در ادامه به نقش شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان در ردیابی آفات قرنطینه‌ای و جلوگیری به موقع از انتشار آفات قرنطینه‌ای به سایر نقاط استان اشاره کرد.

شایان ذکر است؛ رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در اولین روز از سفر خود به استان خوزستان از خط تولید کارخانه شکر و مانیتورینگ، انبار شکر، مزارع و روند برداشت، مرکز تحقیقات و نمایشگاه ماشین‌آلات ساخت داخلی کشت و صنعت حکیم فارابی بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.