ایران به ریاست شورای بین‌المللی زیتون انتخاب شد

جمهوری اسلامی ایران با پیگیری‌های مستمر وزارت جهاد کشاورزی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا به ریاست شورای بین‌المللی زیتون انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، با پیگیری‌های مستمر وزارت جهاد کشاورزی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید، در جلسه تخصصی روز پنجشنبه ۲ آذر ماه شورای بین‌المللی زیتون، ایران براساس اتفاق آرا برای سال ۲۰۲۴ به ریاست این نهاد تخصصی بین‌المللی انتخاب شد.

رضا زبیب سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در جلسه شورای بین‌المللی زیتون با ادای احترام به شهدای فلسطین و غزه که در جنگ جنایتبار جاری رژیم صهیونیستی جان خود را از دست داده‌اند، پیام آقای نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی را قرائت کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در این پیام با تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران برای توسعه کشت و صنعت زیتون، از رای اعتماد کشورهای عضو، به ریاست کشورمان قدردانی و بر همکاری همه‌جانبه وزارت جهاد کشاورزی با مدیر اجرایی جدید، دبیرخانه و کشورهای عضو برای توسعه کاشت و صنعت زیتون در دنیا تاکید کرده است.

این اولین بار پس از دو دهه از عضویت کشورمان در این نهاد است که ریاست آن به جمهوری اسلامی ایران واگذار می‌شود.

با توجه به برنامه‌هایی که وزارت جهاد کشاورزی برای تقویت و ترویج کاشت زیتون تدوین کرده است، ریاست ایران بر این سازمان مهم فرصتی بزرگ برای برخوردار شدن از حمایت‌های تخصصی بین‌المللی به‌ویژه در حوزه دانش فنی و فناوری زیتون خواهد شد.

وزارت جهاد کشاورزی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری برخی از جلسات تخصصی این نهاد بین‌المللی از جمله اجلاس ۶۳ کمیته مشورتی در ایران است.

بنابر این گزارش، شورای بین‌المللی زیتون نهادی بیندولتی است که سال ۱۹۵۹ زیر نظر سازمان ملل متحد تاسیس شده و به‌صورت تخصصی مسوولیت ترویج و توسعه کشت زیتون و افزایش مصرف روغن زیتون در جهان را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.