برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، گیاهان دارویی، زعفران و صنایع وابسته از ۲ تا ۵ بهمن

دومین نمایشگاه بینالمللی خشکبار، گیاهان دارویی و صنایع وابسته از دوم تا پنجم بهمن در محل نمایشگاه دایمی بینالمللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مجری طرح گیاهان دارویی کشور در گفت و گو با خبرنگار ما اهداف برگزاری این نمایشگاه را معرفی شرکت‌های فعال و صادر کنندگان در حوزه خشکبار و گیاهان دارویی، آشنایی و گسترش مصرف گیاهان دارویی در داخل و خارج، معرفی محصولات و تکنیک های طب سنتی و بازاریابی عنوان کرد.

حسین زینلی افزود: در دومین روز این نمایشگاه، همایش گیاهان دارویی و در چهارمین روز، همایش طب سنتی نیز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همایش گیاهان دارویی به حوزه محصولات موسیر، زیره سیاه و آنغوزه که گیاهان تجاری در آینده هستند، اختصاص دارد و صاحبنظران این حوزه، به کارشناسان و علاقه مندان به صورت رایگان اطلاعات خود را ارایه می‌دهند.

زینلی گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در این نمایشگاه، شرکت‌های برند و کوچک گیاهان دارویی محصولات خود را در معرض دید بازدید کنندگان بگذارند و علاقه مندان بتوانند این محصولات را تست کنند.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه، این شرکت‌ها محصولات خود را در یک فروشگاه زنجیرهای نیز ارایه خواهند داد و متقاضیان می‌توانند از این فروشگاه، گیاهان دارویی خریداری کنند.

مجری طرح گیاهان دارویی کشور گفت: در چهارمین روز از این نمایشگاه نیز همایش طب سنتی برای اطلاع‌رسانی به مردم و پزشکان برگزار می‌شود و استادان طب سنتی، مراجعه کنندگان را ویزیت می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرد؛ برگزاری این نمایشگاه و همایشها موجب گسترش مصرف گیاهان دارویی شود.

زینلی اظهار داشت: در این نمایشگاه همچنین همایشی با حضور فعالان صنعت خشکبار ایران برای بررسی مشکلات و مباحث بازار برپا خواهد شد.

بنابراین گزارش، دومین نمایشگاه بینالمللی خشکبار، گیاهان دارویی، زعفران و صنایع وابسته در سالن‌های شماره ۵ و ۶ نمایشگاه دایمی بینالمللی تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.