تخفیف ۲۰ درصدی برای کشاورزان طرف قرارداد طرح جهش تولید دیمزارها و کشت قراردادی

معاون امور بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزی از اعمال تخفیف ۲۰ درصدی و پرداخت ۱۲۵ هزار تومان حق بیمه به کشاورزانی که همزمان طرف قرارداد طرح جهش تولید دیمزارها و کشت قراردادی هستند، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزرات جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، قدرت‌اله نوری گفت: کشاورزانی که در طرح جهش تولید در دیمزار‌ها و کشت قراردادی به صورت همزمان مشارکت دارند از ۲۰ درصد تخفیف حق بیمه برخوردار می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر آن، از مبلغ ۱۲۵ هزار تومان حق بیمه به ازای هر هکتار ۵۰ هزار تومان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و ۷۵ هزار تومان توسط وزارت جهاد کشاورزی پرداخت می‌شود، به این ترتیب، کشاورزان می‌توانند ضمن مشارکت در این دو طرح و پرداخت حق بیمه ناچیز، با خیالی آسوده به فعالیت‌های تولیدی خود ادامه دهند.

نوری با اشاره به مرزی بودن استان اردبیل افزود: طبق مصوبه سال گذشته ستاد بیمه برای تمام استان‌های مرزی مثل اردبیل ۲.۵ درصد تخفیف پرتفوی (ارزش ریالی حق بیمه جذب شده از کشاورزان) اعمال می‌شود و این تخفیف برای استان‌های غیرمرزی یک درصد است.

معاون امور بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزی بیان داشت: سال گذشته در روز‌ها و هفته‌های گرم سال در استان اردبیل چنان سرمای کشنده‌ای حاکم شد که هزار راس دام در عرض یک روز تلف شدند این تجربه تلخ بیانگر این واقعیت است که بدون بیمه دام، دامداری معنا و مفهومی ندارد.

وی در پایان بر نهادینه شدن فرهنگ بیمه توسط مدیریت هماهنگی ترویج در سطح استان تاکید کرد و گفت: و یک بهره‌بردار در زمینه دام و زراعت باید اولین قدمِ تولید را با بیمه زارعت و دام آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.