• برای سوال خود یک عنوان بنویسید
مریم، ارسال شده در: ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ در ۴:۰۵ ق.ظ

زمان و نحوه مصرف فسفیت پتاسیم

ممنون میشم در مورد زمان و نحوه مصرف فسفیت پتاسیم برای سیب زمینی بنده رو راهنمایی کنید

با سلام
از اونجایی که فسفیت پتاسیم جهت پیشگیری از بیماری قارچی بکار میره و نقشی در حذف و درمان بیماری نداره، توصیه میشه طبق تجارب سالهای گذشته قبل از رسیدن به زمان ظهور بیماری قارچی فسفیکا رو با دوز ۳ لیتر در هکتار مصرف کنید.

فرهاد قلمکاریان شنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۰۵

معرفی کود برای رشدسریعتروپرتوپ شدن سبزه هفت سین

سلام من چند ساله برای عید سبزه هفت سین با گندم جو ماشک و عدس تعداد بالا درست میکنم ولی خیلی از اونها قشنگ و پرتوپ نمیشود میخام بدونم ایا کود مایع خاصی وجود داره که در رشد و قشنگی سبزه بتونه به من کمک کنه ممنون میشم راهنمایی کنید،????????????????

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
لطفا شرایط محیطی مانند دما، نحوه آبیاری، انتخاب بذر مناسب و … را بررسی کنید. به طورکلی استفاده از کود برای سبزه صرفه اقتصادی ندارد ولی در صورت اصرار بر استفاده از کود، می توانید از انواع اسید هیومیک ها یا کلات روی جهت بهبود جوانه زنی استفاده کنید.
باتشکر
بخش فنی شرکت

علی جمعه, ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ۲۰:۳۱

قیمت سوئیت میل sweet mill

سلام. لطفا قیمت محصول سوئیت میل sweet mill ساخت ترکیه بسته بندی یک کیلو گرمی را چند تومان میشه خرید؟؟ ممنونم

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
جهت استعلام قیمت و تهیه محصولات لطفا با شرکت تماس بگیرید. کارشناسان شرکت در اولین فرصت پاسخگوی شما دوست عزیز خواهند بود.
باتشکر

حسین یکشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۱۵

کود

Accordion Panel

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
۱۰ کیلوگرم در هکتار به فاصله ۱۰ الی ۱۵ روز مجددا تکرار شود.
باتشکر
بخش فنی شرکت

اسماعیل دوشنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۸ ۱۷:۳۹

کشت زعفران

سلام با توجه به اینکه جهت کاشت زعفران بهترین کود گاوی است و از آنجا که کود گاوی حاوی بذر علف و گیاهان متفرقه زیادی است شما چه نوع کودی را توصیه می کنید . با تشکر

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
لطفا جهت تهیه برنامه غذایی زعفران با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۸۸۸۸۹۱۴۹
باتشکر

امان اله متین چهارشنبه, ۰۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲

هورمون ریشه زایی قلمه PHOSPHOMILL

سلام ؛ ممکن است بفرمایید برای برای تکثیر گیاهان گلخانه ای مانند آگلونما ازطریق قلمه زدن ؛چگونه ازهورمون ریشه زایی PHOSPHOMILLمی توانم استفاده کنم وچنانچه قلمه دراین ماده قرارگیرد چه زمانی باید باشد ضمنا سایر موارد مصرف این هورمون چگونه است ممنون

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
بهترین زمان جهت مصرف فسفومیل زمان انتقال قلمه به بستر کشت می باشد که برای هر سالن هزار متری گلخانه ۲ لیتر فسفومیل به همراه آب آبیاری استفاده شود.
لازم به یاداوری است که فسفومیل کودی مایع جهت ریشه زایی است نه هورمون ریشه.

رضا چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۰۰

هورمون ریشه زایی قلمه PHOSPHOMILL

با سلام من یه گیاه بیابانی دارم به اسم کاپاریس که خیلی خیلی سخت از طریق قلمه ریشه می کنه و من این هورمون رو تهیه کردم می خوام بدونم چگونه باید ازش استفاده کنم و چند روزی یک بار باید بهش بدم لطف کنید کامل توضیح بدین برام با تشکر

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
برای کشت داخل گلدان لطفا هر یک لیتر فسفومیل را با هزار لیتر آب مخلوط کرده و هفته ای یکبار یک لیتر از محلول فوق را داخل گلدان ها بریزید.
باتشکر
بخش فنی شرکت

حمید دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶ ۰۷:۲۴

کوددهی نهال پسته

سلام و احترام برای کوددهی نهال پسته چه کودی توصیه میشود؟؟زمان و شیوه مصرف؟؟ ایا کود فسفر بالای شرکت اویژه(فسفومیل) برای این منظور مناسب است؟؟ در صورتی که مناسب است لطفا زمان و شیوه مصرف هم ذکر نمایید...تشکر

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
لطفا با کارشناسان شرکت آویژه سبز بهاران تماس بگیرید تا با توجه به شرایط اقلیمی استان، EC آب آبیاری، شوری خاک و … بتوانند به طور کامل شما را راهنمایی کنند. شماره تماس شرکت : ۰۲۱۸۸۸۸۹۱۴۹
باتشکر
بخش فنی

حمیدرضا پنج شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۴:۳۷

درخت پسته

سلام درختان پسته در حال به مغز رفتن می‏باشند...در حال حاضر میتوان کود پتاس بالا۱۲-۱۲-۳۶ را استفاده نمود یا باید در زمان پر شدن مغز استفاده کرد؟؟؟ ممنون

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
باسلام و احترام فراوان
در پاسخ به پرسش شما باید گفت:استفاده از کود کامل ۳۶ ۱۲ ۱۲ در زمان به مغز رفتن پسته نه تنها مانعی ندارد بلکه بسیار سودمند است.
لازم به ذکر است که برنامه غذایی توصیه شده توسط کارشناسان فنی شرکت به شرح زیر است:
ابتدا کود سی پاور و کامیل مایع را به مقدار یک در هزار محلول پاشی نموده و سپس در آبیاری بعد از محلول پاشی، از تاومیل و کود ۳۶ ۱۲ ۱۲ استفاده نمایید(در دو مرحله و هر مرحله ۱۰ لیتر تاومیل و ۵ کیلوگرم ۳۶ ۱۲ ۱۲)
باتشکر
بخش فنی شرکت

حسن زارع چهارشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۴۰

نیاز به رشد سریعتر درختان

با سلام من تعداد چهل نهال دو ساله گیلاس و بیست نهال سه ساله گردو دارم کیفیت خاکی که درختان را در آنجا کاشته ام هم مناسب است اما میخواهم رشد شاخ و برگ درختان دو تا سه برابر افزایش یابد میخواستم محصولی معرفی نمایید تا با کمک آن شاهد بهبود کیفیت رشد درختان باشم با تشکر دوره آبیاری درختان هفته ای و خاک نیز به تازگی با کود گاوی کاملا پوسیده کود دهی گردیده است

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
جناب آقای مهندس زارع
باسلام و احترام
در پرسش بالا متاسفانه شما متراژ زمین مورد بحث را تعیین نکرده اید ولی ما بر فرض اینکه متراژ زمین بین ۲ تا ۳ هزار متر می باشد کودها و مقادیر آنها را از بین محصولات شرکت توصیه می کنیم.
۱-تاومیل : در ماه یکبار به همراه آب آبیاری به مقدار ۲-۳ لیتر
۲-سی پاور: در ماه یکبار به همراه آب آبیاری یا به صورت محلول پاشی به مقدار ۲ لیتر
۳-پاورکاارگانیک: در ماه یکبار به همراه آب آبیاری به مقدار ۲ تا ۳ کیلوگرم
باتشکر
بخش فنی شرکت

علی اکبر فرج پور شنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۱

تشکر وسئوال

ضمن تشکر ازارائه پاسخ .لطفا بفرمایید دوز مصرفی کودهای توصیه شده چقدراست ونحوه خرید چگونه است؟

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
جناب آقای فرج پور
با سلام مجدد و احترام فراوان
میزان مصرف کلات روی برای هر درخت زیتون به صورت چالکود ۵۰ گرم می باشد. دز مصرف زینکوبور نیز به صورت محلولپاشی ۱ در هزار است ولی به منظور کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان شرکت آویژه سبز بهاران تماس حاصل نمایید.
۸۸۸۸۹۱۴۹-۸۸۷۹۶۱۵۲
باتشکر
بخش فنی شرکت

علی اکبر فرج پور جمعه, ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۱۷

درخت زیتون

سلام وخداقوت .من تعداد۲۰درخت زیتون ۶ساله دارم که درمنطقه کوهپایه کرمان غرس نموده ام که تاکنون محصول نداده.خواهشمندم بفرمایید چه کودی استفاده کنم تادرختان بارده شوند.متشکرم

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
جناب آقای فرج پور
باسلام و احترام
برای برطرف نمودن مشکل باردهی درخت زیتون، می توانید از کلات روی به صورت محلول پاش یا چالکود استفاده نمایید. فقط فراموش نکنید که حتما در همین ماه اینکار را انجام دهید. باتوجه به بالا بودن پی اچ خاک و میزان فسفر در استان کرمان، جذب روی مختل می شود.ضمنا در زمان تورم جوانه ها نیز محلول پاشی زینکوبور فراموش نشود.
باتشکر
بخش فنی شرکت آویژه سبز بهاران

حمید عبدالهی یکشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۱

درختان پسته

علت اصلس خشک شدن نوک میوه ها و چروکیده شدن پوست بعضی میوه ها در درختان پسته چیست؟راه درمان رو نیز توضیح بفرمایید ممنون میشم

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
جناب آقاي مهندس عبدالهي
باسلام و احترام
علت اصلي خشك شدن نوك ميوه ها و چروكيده شدن پوست آنها كمبود كلسيم و پتاسيم مي باشد. اگر سه هفته قبل از اين موعد محلول پاشي كلسيم و پتاسيم را به صورت جداگانه انجام مي داديد به اين مشكل دچار نمي شديد. در حال حاضر براي درمان خشك شدن نوك ميوه ها و چروكيده شدن آنها كاري نمي توانيد انجام دهيد اما اگر از محلول پاشي پاوركاارگانيك استفاده كنيد از ابتلاي بقيه ميوه ها به اين مشكل جلوگيري مي كند.
با تشكر
بخش فني شركت آويژه سبز بهاران

جمال رحمانی پنج شنبه, ۰۶ فروردين ۱۳۹۴ ۰۶:۳۲

درخواست راهنمایی

با سلام بنده۲هکتارباغ سیب در مجاورت رودخانه دارم.(آذربایجان غربی شهر پیرانشهر)سیب ها اکثرا لکه میگیرند و حالت چوب پنبه ای روی پوستشان ظاهر میشود.اینجا هم مهندسان میگویند مربوط به رطوبت محیط هست و چاره ای ندارد.میخواستم از شما راهنمایی بگیرم.و در صورت لزوم از محصولات شما استفاده کنم...اینجا مثل اینکه نمیشه عکس آپلود کرد وگر وه می فرستادم...ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
جناب آقاي مهندس رحماني
باعرض سلام و تبريك سال نو
در جواب شما بايد عرض كنم كه حالت چوب پنبه اي شدن در درختان سيب به احتمال زياد بر اثر بيماري هاي قارچي مي باشد كه رطوبت زياد سبب تشديد اين بيماري مي گردد اما براي جواب قطعي تر از شما خواهش مي كنم عكسهايي از درختان سيب تهيه كرده و به آدرس ايميل زير ارسال نماييد.
Avijesabz.forosh@gmail.com

علی شنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۷:۱۵

تداخل کودها و میزان مصرف

سلام جناب مهندس در مورد میزان استفاده اگر بیشتر از دوز درج شده استفاده گردد سوزندگی ایجاد نمی کند و یا ترکیب آنها با کودهای دیگر (از شرکت های مختلف) تداخل ایجاد نمی کندو اثر دهی معکوس ندارد؟

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
با عرض سلام و احترام
ميزان دوز مصرفي كودهاي شركت آويژه سبز بهاران يك در هزار ميباشد كه به غير از نيترات كلسيم مايع (كالاميل) باقي كودها اگر ۵۰% بيشتر از دوز پيشنهاد شده مصرف شوند هيچ گونه سوزندگي ايجاد نمي كنند ولي زماني كه شما مي توانيد با همان دوز ۱ در هزار به نتيجه دلخواه دسترسي پيدا كنيد استفاده بيشتر فقط سبب افزايش هزينه هاي توليد مي شود و اثر ديگري ندارد ضمنا اختلاط كودها با كودها و سموم ساير شركتها توصيه نمي شود ولي در صورت اختلاط هم فقط نيترات كلسيم مايع يا كالاميل نبايد با هيچ گونه كود يا سمي مخلوط شود چون تشكيل رسوب مي دهد ضمنا در صورت تمايل به اختلاط كودها و سموم از هر شركتي قبلا در ميزان كم اين كار را انجام دهيد تا از هر گونه واكنش بين آنها اطمينان حاصل كنيد.

مهدی چهارشنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۲۱

کود

باسلام . برای هرهکتار گوجه فرنگی چه مقدار کود ‏‎ ‎‏ ‏power k ‎‏ لازم است؟ باسپاس

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
با عرض سلام و احترام
ميزان مصرف پاوركا ارگانيك در هر هكتار براي گوجه فرنگي ۱۰ كيلوگرم مي باشد. اين مقدار را در دو نوبت به فاصله يكماه(هر نوبت ۵ كيلوگرم) مصرف نماييد.

اکرم مرادزاده پنج شنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۴۵

کودها

با سلام ایا کودهای این شرکت شیمیایی محسوب میشوند ؟

پاسخ مدیر پاسخ مدیر
با عرض سلام و احترام
سركار خانم مهندس مراد زاده
اكثر كودهاي شركت آويژه سبز به صورت ارگانيك بوده ولي تعداد محدودي از محصولات شركت مانند نيترات كلسيم شيميايي ميباشند.