تخصیص بیمه برای تمام محصولات کشاورزی سیاست دولت است/ بیمه تولید میگو در مراکز تکثیر برای اولین بار در کشور

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: سیاست دولت بر این است که تمام محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جلسه بررسی سیاست ها و رویکردهای بیمه کشاورزی به ریاست علیرضا آل‌امین قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی و با حضور نمایندگان معاونت های وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان سازمان های جهاد کشاورزی استان ها در سالن شهید نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
در این جلسه، علیرضا آل‌امین قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی و عضو هیئت مدیره این صندوق اظهار کرد: سیاست دولت بر این است که تمام محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه قرار گیرد که به همین منظور بودجه صندوق کشاورزی و سهم دولت در حال تخصیص است و پیش از اتمام سال مطالبات کشاورزان به صورت کامل پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه خلق منابع جدید از دیگر رویکردهای دولت و وزیر جهاد کشاورزی است، افزود: در امور دام، آبزیان و طیور تقریبا پرداخت خسارات به صورت آنلاین انجام می شود اما در باغات و زراعت ارزیابی ها زمان بر است.
آل امین ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در آبان و آذر دستور صریح برای تقویت بودجه بیمه کشاورزی را داد؛ حق بیمه شرکت های زیرمجموعه وزارت خانه و بانک کشاورزی حدود ۶ همت است که با پرداخت سریع تر آن می توانیم به پرداخت مطالبات کشاورزان سرعت بخشیم.
وی در رابطه با حمایت از وحوش در حال انقراض گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان خسارت وحوش در حال انقراض به مزارع و باغات پرداخت شده است که این امر به صورت آنلاین از طریق سامانه انجام می شود.
در ادامه این جلسه، مرتضی طلایی عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد از دستورالعمل های ابلاغی در حوزه تعرفه ای و ارزیابی خسارت را تغییر داده ایم تا جذابیت بیمه افزایش یابد.
وی افزود: در ۱۷ محصول اساسی که شامل قیمت گذاری می شود، بیمع فراگیر را در نظر گرفته ایم که می تواند در توسعه بیمه استان ها کمک کند.
طلایی در پایان گفت: بیمه تولید میگو در مرکز تکثیر برای اولین بار در کشور در حال اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.