تدوین برنامه جامع تولید پنبه در کشور

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از تدوین برنامه جامع تولید پنبه در کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تات؛ سید مجتبی خیام نکویی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گلستان گفت: برنامه جامع تولید پنبه در کشور تدوین شده است و امیدواریم بتوانیم از همه ظرفیت‌های کشور برای تولید این محصول استفاده کنیم.
وی تولید بذر را یکی از ابزار‌های مهم خودکفایی دانست و افزود: موسسه تحقیقات پنبه در دو تا سه سال گذشته در زمینه تولید بذر خودکفا شده است و ارقامی را معرفی کرده که حداقل یک تن عملکرد بیشتر در هر هکتار و سازگاری با آب و هوای مناطق مختلف کشور دارند.
معاون وزیر و رییس سازمان تات، معرفی ارقام جدید را مهمترین رسالت سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برشمرد و ادامه داد: باید از روش‌های نوین استفاده کنیم تا بتوانیم دراین زمینه پیشرو باشیم و شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها می‌توانند ما را در این زمینه یاری کنند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم وزیر جهاد کشاورزی خودکفایی در ۵ محصول مهم و راهبردی پنبه، شکر، گندم، جو و برنج است، افزود: هم اکنون سالانه بین ۱۰ تا ۱۶ میلیون دلار برای واردات موادی مانند روغن و کنجاله خوراک دام خروج ارز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.