خرید حدود ۴۰ درصد از گندم کشور توسط شبکه تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید ۴۰ درصد گندم تضمینی توسط شبکه تحت پوشش این سازمان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، غلامرضا هادربادی سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: شبکه تحت پوشش این سازمان تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه سال جاری در قالب خرید مباشرتی بالغ بر ۳ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۹۷۰ تن گندم از کشاورزان عزیز در ۳۲ استان کشور را خریداری کرده است.
وی افزود: کل خرید تضمینی گندم توسط شبکه تحت پوشش این سازمان در سال گذشته ۲ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۲۲۷ تن بود که میزان خرید امسال در مقایسه با سال قبل حدود ۴۰ درصد افزایش را نشان می دهد.
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ادامه داد: تا پایان فصل برداشت گندم در سراسر کشور، این سازمان و شبکه تحت پوشش با آمادگی کامل خرید تضمینی گندم را ادامه خواهد داد.
هادربادی گفت: تاکنون شبکه تحت پوشش سازمان در استان خوزستان با خرید یک میلیون و ۴۶ هزار تن بالاترین میزان خرید گندم توسط شبکه تعاونیهای روستایی در کشور را داشته و پس از آن به ترتیب استانهای فارس با بیش از ۵۴۳ هزار تن، همدان با ۱۷۲ هزار تن، آذربایجان غربی با ۱۵۰ هزار تن و کردستان با ۴۳۷ هزار تن قرار می گیرند.
هادربادی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از کلیه دست اندرکاران و همکاران اجرایی این طرح گفت: نقش شبکه تعاونی های روستایی کشور به ویژه از بعد حمل و نگهداری گندم به ویژه در مناطق روستایی با دسترسی محدود و صعب العبور و نیز خرید از کشاورزان خرده مالک قابل توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.