شیوه‌نامه اجرایی یکپارچه‌سازی و تجمیع اراضی کشاورزی اصلاح و بروزرسانی می‌شود

رییس سازمان امور اراضی کشور بر اصلاح و به‌روزرسانی شیوه‌نامه اجرایی یکپارچه‌سازی و تجمیع اراضی کشاورزی تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای این طرح استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور اراضی کشور، رضا افلاطونی در نشست بررسی شیوه‌نامه اجرایی یکپارچه‌سازی و تجمیع اراضی کشاورزی بیان کرد: لازم است کارشناسان دفتر یکپارچگی و بهره‌وری اراضی سازمان به عنوان مدیر پروژه تجمیع و یکپارچه‌سازی اراضی برای مناطق پایلوت این طرح در استان‌ها معرفی و در منطقه حاضر شوند و جلساتی را با کشاورزان و بهره‌برداران برگزار و شرایط هر منطقه را ارزیابی کنند تا نوع پروژه برای هر منطقه مشخص شود و با بررسی دقیق منطقه بهترین نوع نظام بهره‌برداری در آن پایلوت را معرفی کنند.

وی افزود: شیوه‌نامه اجرایی یکپارچه‌سازی و تجمیع اراضی کشاورزی باید اصلاح و به‌روزرسانی و تعداد قطعات، مساحت قطعات، نوع منبع آب، نوع سند و نظام فعلی بهره‌برداری در آن مشخص شود تا کارگروه شهرستان بتواند براساس آن بهترین نوع اجرای پروژه را مشخص کند.

افلاطونی بیان کرد: امکانات لازم برای اجرای این طرح در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد، در این راستا باید از ظرفیت رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها استفاده شود، وظایف سازمان‌های مختلف وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در این شیوه‌نامه مشخص شده و از ظرفیت‌های موجود در این سازمان‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است؛ نشست بررسی شیوه‌نامه اجرایی یکپارچه‌سازی و تجمیع اراضی کشاورزی با حضور رئیس سازمان امور اراضی کشور، معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی، مدیرکل دفتر یکپارچگی و بهره‌وری اراضی و معاونان و کارشناسان این دفتر ظهر امروز در حوزه ریاست سازمان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.