آمینوفورس

آمینوفورس

اسیدهای آمینه بخش مهمی از سلول ها می باشند که نقش اساسی در جابجایی عناصر غذایی در داخل سلول ها را بر عهده دارند. علاوه بر این اسیدهای آمینه جایگاه بسیار مهمی در حفظ و نگهداری سلول ها در برابر شرایط نامناسب دارند.
گیاهان در شرایط غیرمعمول به میزان کافی اسیدآمینه ترشح نمی کنند (مثل وقتی که گیاه در گرما یا سرمای شدید قرار می گیرد). در نتیجه در این شرایط گیاه دچار تنش ناگهانی می شود. بنابراین برای خارج کردن گیاه از استرس و حفظ و نگهداری آن در شرایط رشدی مناسب، باید نوع و مقدار دقیق از اسیدهای آمینه به صورت خارجی به گیاه اضافه شود، آمینو فورس بهترین راه حل موجود در این شرایط است. کاربرد آمینوفورس چه به صورت محلول پاش و چه به صورت استفاده در سیستم های آبیاری (قطره ای یا بارانی) نشان دهنده این است که گیاهانی که از آمینوفورس استفاده کرده اند در مقایسه با سایر گیاهان سالم تر و شاداب تر می باشند.
مصرف آمینوفورس، از گیاه در برابر بیماری های قارچی، پاتوژن های باکتریایی و سایر بیماری ها محافظت می کند. از طرف دیگر گیاهانی که از تغذیه مناسبی برخوردار باشند در برابر آفات و بیماری ها بهتر از خود محافظت می کنند. نوع اسیدآمینه به کار رفته در آمینوفورس منشا حیوانی ندارد و %۱۰۰ از اسیدهای آمینه گیاهی می باشد، بنابراین به راحتی توسط دیواره سلولی جذب می شود زیرا منشا آن خود گیاه می باشد.

 

مزایای این محصول به شرح زیر است:

۱) این محصول هیچ اثر مخربی به جای نمی گذارد بنابراین کاربرد آن قبل از برداشت محصول مشکلی ایجاد نمی کند.

۲) قادر است رشد ریشه و بخش های زایشی گیاه را تسریع کند.

۳) از طریق خارج کردن گیاهان از استرس به بهبود رشد آن ها کمک می کند.

۴) استفاده از این محصول سبب تولید محصولاتی با کیفیت و عملکرد بالا می شود.

۵) مصرف این محصول در خاک سبب ایجاد گیاهانی سالم و قوی شده، در نتیجه رشد گیاه و باردهی آن افزایش می یابد.

۶) این محصول با تشکیل مواد هیومیکی در خاک اثر سایر کودها را بهبود می بخشد و مواد غذایی مفید را افزایش می دهد.

۷) در صورت استفاده در خاک، شست و شوی عناصر غذایی مورد نیاز گیاه را کاهش داده و سبب افزایش ظرفیت نگهداری آب خاک و افزایش نفوذپذیری آب به داخل خاک می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.