بلک فورس

بلک فورس

بلک فورس یک کود آلی مایع می باشد که حاوی مقدار زیادی از پلی ساکاریدها و درصد بالای کربن آلی، ازت آلی و پتاسیم می باشد. این محصول باعث افزایش فعالیت های زیستی خاک می گردد. استفاده خاکی از بلک فورس در مقایسه با اسید هیومیک با توجه به اینکه این محصول دارای درصد بالای ماده آلی می باشد موثرتر است. فرمولاسیون آن شامل کربوهیدرات ها، اسیدهای آمینه و پیتیدها می باشد. این ترکیبات با تحریک میزان متابولیسم به گیاه کمک می کند تا به تنش های محیطی غلبه کند. اسیدهای آمینه ترکیبات ضروری در سنتز پروتئین و سوخت و ساز گیاه می باشند و از گیاه در برابر اغلب تنش های محیطی محافظت می کنند. درصد بالای ماده آلی این محصول فعالیت میکروارگانیسم ها را افزایش می دهد، بنابر این جذب مواد غذایی را افزایش داده و باعث بهبود شرایط خاک می گردد. در مرحله رشد و رسیدگی میوه به تعادل عناصر غذایی در گیاه به خصوص در سبزیجات کمک می کند. آنزیم های موجود در این محصول سبب زودرس شدن میوه می گردد. به دلیل دارا بودن درصد بالای ماده آلی استفاده از این محصول مخصوصا در خاک های شور و قلیایی توصیه می گردد. استفاده از این محصول بعد از قلمه زنی یا دوره های خشکی طولانی مدت یا طوفان شدید برای افزایش عملکرد بسیار ضروری می باشد.

 

۱) این محصول فعالیت آنزیمی و سوخت و ساز گیاه را افزایش می دهد.

۲) بلک فورس متفاوت از سایر محصولات دارای اسید های آمینه می باشد که این تفاوت به دلیل محتوای زیاد اسید های آمینه آزاد و حجم مولکولی کم آن می باشد.

۳) این محصول فعالیت فلور باکتریایی خاک را تحریک کرده و به تشکیل خاک از بقایای گیاهی کمک می کند.

۴) به شدت سبب افزایش مایکوریزا می گردد.

۵) با سیگنال های آنزیمی که به گیاه می دهد نوید برداشت زودتر و رنگ و طعم بهتر میوه را به گیاه می دهد.

۶) درصد بالای ماده آلی این محصول به عنوان یک محرک بیولوژیکی در خاک عمل می کند و با فعالسازی میکروفلورها سبب افزایش عملکرد گیاه میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای وب سایت گروه آویژه محفوظ است.